دوشنبه , ژانویه 30 2023
آخرین خبرها
مدیر هتل ناسیونال لاهیجان:از مسوولین انتظار داریم از سرمایه گذاران حمایت جدی کنند

مدیر هتل ناسیونال لاهیجان:از مسوولین انتظار داریم از سرمایه گذاران حمایت جدی کنند

بازدیدها: 4

مدیر هتل ناسیونال لاهیجان:از مسوولین انتظار داریم از سرمایه گذاران حمایت جدی کنند

فرداد همت زاده/ با حضور دکتر عباسی ،نماینده عالی دولت در گیلان اولین روز از هفته دولت یک واحد اقامتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان در لاهیجان به بهره برداری رسید.

این هتل با زیربنای سه هزار و ۲۰۰ متر مربع ساخته شده و ضمن ایجاد ۵۰ شغل مستقیم ، ۳۲ تخت به سرانه اقامتی استان افزوده نموده است.

استاندار گیلان در این مراسم با بیان اینکه نقاط مختلف گیلان از جمله لاهیجان دارای ظرفیت‌های ممتازی در حوزه های مختلف گردشگری است که باید در جهت توسعه اقتصادی و بهره برداری مطلوب از این موهبت الهی برنامه ریزی موثر و عزمی جدی داشت، گفت: تمام تلاش ما در دولت سیزدهم این است که موانع پیش روی سرمایه گذاران را برداریم.

در حاشیه این مراسم با ملک زاده ، مدیر عامل هتل ناسیونال لاهیجان به گفتگو پرداختیم.وی در این گفت و گو افزود : این پروژه در سال ۱۳۹۶ پس از اخذ موافقت اصولی از میراث فرهنگی گردشگری آغاز شد و از محل صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صادرات مبلغ ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردیم.وی هزینه کرد کل این مجموعه را بیش از ۳۳میلیارد تومان عنوان کرد .ملک‌زاده خاطر نشان کرد: این مجموعه گردشگری اقامتی شامل هتل و تالار است که در پیک پر برای ۵۰ نفر و در پیک خلوت برای ۱۵ نفر اشتغالزایی مستقیم دارد.

وی ظرفیت پذیرایی تالار را تا ۳۸۰ نفر مهمان و تعداد واحدهای اقامتی هتل را در حال حاضر ۱۴ واحد اعلام کرد قابلیت ارتقا تا ۲۸ واحد را دارد.مدیر هتل ناسیونال لاهیجان در ادامه حمایت و نظارت مسئولان و دستگاه‌های اجرایی مرتبط را یکی از عوامل اصلی در به ثمر رسیدن پروژه های بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: از مسوولین انتظار داریم که از سرمایه‌گذاران حمایت جدی داشته باشند تا زمان بهره‌برداری به کوتاهترین زمان برسد.

وی بر نظارت عالی و قوی مسوولین بر پروژه ها تاکید کرد و گفت: نظارت نباید رها شود.و برای تسریع امور ،بروکراسی‌های دست و پاگیری اداری باید کاهش یابد تا سرمایه گذار با خیال آسوده کار کند و برنامه ریزیهایش مختل نشوند.ملک زاده خاطر نشان کرد: در صورت حمایت مسئولان و اخذ مجوزها در کمترین زمان آمادگی لازم جهت ارتقاء واحدهای اقامتی تا ۲۸ واحد را داریم.

ملک زاده سپس لاهیجان را یکی از شهرهای با پتانسیل و جاذبه های توریستی بالا عنوان کرد و گفت: لاهیجان قطب گردشگری گیلان است و مردمی با فرهنگ دارد که همواره گردشگر پذیر بوده و سرمایه‌گذاران می‌توانند در این شهرستان سرمایه‌گذاری کرده و سبب ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای این شهر شوند.