چهارشنبه , فوریه 8 2023
آخرین خبرها
مشترکان خانگی گاز گیلان مشمول پاداش می شوند/مصرف گاز بخش خانگی گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

مشترکان خانگی گاز گیلان مشمول پاداش می شوند/مصرف گاز بخش خانگی گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

بازدیدها: 7

مشترکان خانگی گاز گیلان مشمول پاداش می شوندمصرف گاز بخش خانگی گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: اگر مصرف گاز خانگی در ماه‌های سرد سال نسبت به دوره مشابه سال قبل کمتر شود به ازای کاهش هر یک واحد درصد مشمول تخفیف یا همان پاداش صرفه جویی می شوند.

عیسی جمال نیکویی در نشست خبری که عصر روز سه شنبه با اصحاب رسانه به منظور تاکید بر فرهنگ سازی در مصرف بهینه گاز برگزار شد، اظهار داشت: مشترکان خانگی به ازای هر یک واحد درصد کاهش، مشمول تخفیف یا همان پاداش صرفه جویی معادل ۳ واحد درصد در گازبهای صورتحساب همان دوره خواهند شد که این تخفیف تا سقف ۴۵ درصد گازبها در صورتحساب آنها اعمال می شود.

وی بیان داشت: زمان سختی را می گذرانیم و متعهد بودیم اقداماتی برای توسعه ظرفیتها انجام دهیم که به هر دلیل از جمله تحریم ها، موفق نشدیم به همه آنها عمل نماییم.

جمال نیکویی گفت: از مردم عذرخواهی می کنیم که نتوانستیم بدلیل تحریم میزان مصرف را پایدار نگه داریم اگر چه در بحث عرضه موفق بودیم اما در تولید همه اهدافمان محقق نشده است.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم برنامه های خوبی تدوین شده اما اجرایی شدن آنها نیازمند زمان است، افزود : با توجه به قرار گرفتن در آستانه سردترین فصل سال متاسفانه، مصرف گاز بخش خانگی در روزهای اخیر نسبت به دوره مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش داشته است که این موضوع نیازمند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص صرفه جویی است.

جمال نیکویی با بیان اینکه با سرد شدن هوا روند صعودی مصرف شروع شده است از مردم خواست: دمای خانه های خود را در سطح ۲۱ درجه سانتیگراد نگه دارند و افزود: مشترکینی که در ماه‌های بسیار سرد سال مصارف آن ها حداکثر ۷۰ درصد الگوی متعارف مصرف باشد گاز بهای آنان ۱۰۰درصد رایگان است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت یک درجه صرفه جویی مشترکان خانگی ۶درصد به بهره مندی صنایع از سوخت گاز افزوده می شود. گفتنی است: هم اکنون همه شهرها و ۲ هزار و ۱۱۷ روستای گیلان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند. ۹۹.۹ درصد خانوارهای شهری و ۹۶.۸ درصد خانوارهای روستایی استان دارای گاز می باشند که این رقم در کشور در بخش شهری ۹۷.۶ و در بخش روستایی ۸۵ درصد است.