دوشنبه , ژانویه 30 2023
آخرین خبرها
مشکلی برای تامین مرغ مورد نیاز گیلان وجود ندارد

مشکلی برای تامین مرغ مورد نیاز گیلان وجود ندارد

بازدیدها: 4

مشکلی برای تامین مرغ مورد نیاز گیلان وجود ندارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اینکه هم‌اکنون ۱۶ میلیون قطعه مرغ در واحدهای تولید استان در حال پرورش است، تصریح کرد: هیچ نگرانی برای تامین و توزیع گوشت مرغ مورد نیاز در این استان نداریم.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی، دکتر صالح محمدی عصر روز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در سالن اجتماعات استانداری گفت: روزانه از گیلان به ۷ تا ۹ استان کشور گوشت مرغ ارسال می‌شود.

وی افزود: فقط طی شب گذشته از گیلان ۳۰۴ تن مرغ به استان های دیگر ارسال شده تا امروز در بازارهای این مناطق عرضه شود ضمن اینکه ۲۵۰ تن مرغ نیز در استان توزیع شد که معادل مصرف روزانه در گیلان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: به دلیل کاهش جوجه‌ریزی در سایر استان‌ها، کِشش خروج مرغ از گیلان زیاد شده که با هماهنگی با معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری مقرر شد تا کنترل مرز استان در شهرستان های رودبار، رودسر و آستارا با حساسیت بیشتر انجام شود.

وی در ادامه با اشاره به توزیع مرغ منجمد در گیلان با هدف تنظیم بازار اظهار داشت: شهریور امسال در مجموع ۴۶ تن مرغ منجمد در این استان توزیع شده که این میزان در ماه جاری به ۸۵ تن رسیده‌ است.

محمدی با بیان اینکه موجودی نهاده‌های دامی در گیلان مطلوب است، اضافه کرد: برنامه‌ریزی برای تامین و ذخیره سازی کالاهای اساسی تا بیش از سه ماه آینده در این استان انجام شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی در ادامه با اشاره به کنترل ۶۲ قلم از تولیدات کشاورزی در بازار استان عنوان کرد: هر زمانی نوسانات قیمتی محسوس شود به موضوع و مدیریت و تعادل بخشی در عرصه بازار این کالاها ورود می کنیم.