چهارشنبه , فوریه 8 2023
آخرین خبرها
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان : قریب به 800 هزار مشترك گیلانی مشمول تخفیف بهای برق مصرفی شده اند/بدهی بالغ بر 250 میلیارد تومانی مشتركین در كل استان

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان : قریب به 800 هزار مشترك گیلانی مشمول تخفیف بهای برق مصرفی شده اند/بدهی بالغ بر 250 میلیارد تومانی مشتركین در كل استان

بازدیدها: 7

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان :
قریب به 800 هزار مشترك گیلانی مشمول تخفیف بهای برق مصرفی شده اند/بدهی بالغ بر 250 میلیارد تومانی مشتركین در كل استان

جواد بیدی معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان گیلان طی گزارشی به تشریح برنامه ها و مشوق های موجود در حیطه بهای برق مصرفی مشترکین استان و چالش های حوزه وصول مطالبات پرداخت.

معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع برق گیلان گفت: از ابتدای بهمن سال گذشته یارانه انرژی در کل کشور عادلانه سازی شده است و دراستان گیلان در ماههای عادی سال میزان الگوی مصرف  برای  مشترکان برق 200 کیلو وات می باشد ولی از 15 خرداد تا 15 شهریور بعلت آنکه استان ما در شرایط اقلیمی گرمسیری 4 قرار دارد،  مقدار الگوی مصرف به 400 کیلووات درماه افزایش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه های کاهش پیک سالجاری عمدتا مشوق محور بودند و این مسئله همراهی و همکاری مشترکین را به همراه داشت.

بیدی افزود: این همراهی و همکاری به ویژه در بحث رعایت الگوی مصرف مذکور در استان گیلان بی نظیر و کم سابقه بود به گونه ای که قریب به 800 هزار مشترک گیلانی مشمول تخفیف بهای برق مصرفی شده اند و مجموعاً قریب به 30 میلیارد تومان پاداش در قالب تخفیف به مشترکین پرداخت شد.

معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع برق گیلان تاکید کرد: بر اساس مصوبه دولت برای مصارف مشترکین خانگی در تابستان سال ۱۴۰۱ از 15خرداد تا ۱۵ شهریور تشویق‌های ۵ برابری محاسبه شد یعنی اگر مشترکی مصرف کمتری نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته باشد از نرخ تشویقی ۵ برابری برخوردار شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به سرمای هوا در فصل زمستان مصرف سوخت در كشور روند افزايشي داشته كه این موضوع محدوديت هايي را براي توليد برق در نيروگاه ها ايجاد مي كند و نیاز به همراهی همه جانبه برای جلوگیری ازخاموشی های احتمالی ضروری است.

بیدی گفت: پیرو پیگیریهای شرکت توانیر مبنی بر مدیریت بار در فصل زمستان، با توجه به کمبود سوخت گاز جهت نیروگاه ها و معضلات زیست محیطی سوخت مایع ضروری است که همه مشترکین محترم همکاری خود را در مدیریت مصرف برق ادامه دهند تا علاوه بر کمک به صنعت برق، همچنان از پاداش و تخفیف در صورتحساب بهای برق مصرفی برخوردار شوند.

معاون فروش و خدمات مشترکین توزیع برق گیلان همچنین تصریح کرد: ارائه خدمات مطلوب به مردم منوط به پرداخت به موقع صورتحساب بهای برق مصرفی توسط مشترکان است و هرگونه تاخیر در این موضوع شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان را با محدودیت در خدمات‌رسانی به مشترکان مواجه می‌کند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر مشترکین در کل استان و در تعرفه های مختلف بالغ بر 250 میلیارد تومان در قالب بهای برق مصرفی به توزیع برق گیلان بدهکارند که وصول این مبلغ تاثیر چشمگیر و بسزایی در تسریع پروژه های این
شرکت و تامین برق پایدار دارد.