شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها

مهدخت معین: با مراجعه به مرجع معتبر از هرگونه شبهات و شایعه پراکنی درمور دکترمعین جلوگیری شود

بازدیدها: 27

مهدخت معین:

با مراجعه به مرجع معتبر از هرگونه شبهات و شایعه پراکنی درمور دکترمعین جلوگیری شود

گزارش: هما اکبری/ رایان خبر/مهدخت معین در مراسم پنجاه و یکمین سالروز درگذشت دکتر معین (پدر) به نقش تاثیر گذار همسر معین در زندگی دکتر معین اشاره داشت و افزود: دکتر معین اصالت زبان فارسی را شناسایی کرد که در این خدمت به زبان فارسی همسرش نقش بسزایی داشت و همچنین می تواند الگویی برای دختران وزنان برای ایجاد آرامش در خانواده باشند.

وی با امید به اینکه برگزاری این گونه مراسم و گرامیداشت تاثیر بر همه بالاخص جوانان خواهد داشت خواستار حضور همه نوجوانان جوانان و حتی کودکان شد تا کم کم فرهنگ و دانش را با جان و دل پذیرا باشند.

مهدخت معین ماندگاری و گرامیداشت مفاخر بزرگ برای معرفی به آیندگان ضروری دانست و گفت : هرچه زمان می گذرد فاصله بیشتر می شود شناخت و معرفی دکتر معین ضرورت دارد که با تبیین زندگی «دکترمعین » دکتر معین های این شهر پرورش داده شود .

وی ضمن گله مندی بکاربردن واژه های غیر فارسی اظهار کرد: زبان فارسی بیش از ۱۰۰۰ سال باقی مانده و با گنجینه ای متون و ادبیات کهن به ما رسیده که در دنیا بی نظیر است ،چرا که کشورهای پیشرفته هرکدام یک یا تعداد اثر محدودی دارد درحالی که ایران یک گنجینه ای از آثار ومتون ادبی دارد و استفاده از واژه های بیگانه هم جمله را نازیبا می کند و هم لطمه به زبان فارسی می زند.

مهدخت معین حفظ زبان فارسی ؛گنجینه ارزشمند متون ادبی را از جوانان خواستارشد و ادامه داد:دکتر معین زبان فارسی را از شکفتگی های روزگار می داند که با ۱۰۰۰سال سابقه حکایت از جادوانگی و اصالت دارد ، ارزش کلمه حفظ شده و باید برای ارتباط و حرف زدن آنها را شناخت .

وی با تاکید به دقت و امانت علمی دکترمعین تصریح کرد : به اشتباه در سخنرانی ها ، مجلات و رسانه های سمعی و بصری گفته می شود که دکتر معین با نوشتن رساله ای به زبان فرانسه به اخذ درجه لیسانس به زبان ادبیات فارسی نائل شده است درحالی که این یک اشتباهی بوده و دکتر معین در درس فرانسه مقاله ای درباره یکی از شعرای فرانسه به زبان فرانسه نوشت و مورد توجه واقع هم شد و در دانشگاه ادبیات نگهداری می شود و به دلیل اینکه در یادنامه ای خلاصه نویسی نامناسبی دراین خصوص صورت گرفته که دست به دست رفته و اصلاح نشده بنابراین لازم است با مراجعه به مرجع معتبر از هرگونه شبهات و شایعه پراکنی درمور دکترمعین جلوگیری شود .

مهدخت معین از شهردار شهرستان آستانه اشرفیه ، روسای ادرات ، مدیر کل ارشاد ، استاندار و مجموع افرادی که در برگزاری این مراسم همت داشتند تقدیر و تشکر کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه از سه نفر از مفاخر ادبیات شهرستان آستانه اشرفیه «مسعود ربیعی فر» با چاپ ۱۱ عنوان کتاب، «بهرام کریمی» پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی و فیلمنامه‌نویس و «محمدعلی میرزا زاده‌» استاد دانشگاه و جز پژوهشگران برتر جهان اسلام تجلیل شد.