سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
نظام موضوعات مرتبط با تقریب مذاهب طراحی و عملیاتی شود

نظام موضوعات مرتبط با تقریب مذاهب طراحی و عملیاتی شود

بازدیدها: 19

نظام موضوعات مرتبط با تقریب مذاهب طراحی و عملیاتی شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با توجه به راه‌اندازی دفتر تقریب مذاهب در این دانشگاه گفت: انتظار می‌رود ذیل دفاتر تقریب کارگروه‌های دانشجویی و استادان وجود داشته باشند تا نظام موضوعات مرتبط در این راستا طراحی و کار شود.


دفتر تقریب مذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با حضور علی سروری مجد مشاور رئیس دانشگاه و رئیس مرکز حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی مشاور تقریب مذاهب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، رؤسا، معاونین واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی گیلان و جمعی از علمای اهل تسنن گشایش یافت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در این آیین اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه کارکرد اجتماعی خود تاکنون دو دفتر تقریب مذاهب در شهرستان‌های تالش و آستارا راه‌اندازی کرده است.


دوستار متذکر شد: با دریافت گزارش‌هایی از این دو دفتر کارنامه خوبی از فعالیت اهل تسنن و اهل تشیع در برگزاری گردهمایی‌ها، میزگردها، جلسات و گفتمان‌ها به ثبت رسیده است.


وی با تأکید بر اینکه ایجاد انسجام بیشتر برای گشایش دفتر سوم در استان گیلان احساس می‌شد، ادامه داد: این امر با پیگیری‌های حجت‌الاسلام علم‌الهدی و سروری‌مجد به نتیجه رسید و این دفتر را افتتاح کردیم تا هم استان را پوشش دهد و هم دبیرخانه استانی باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تأکید کرد: انتظار می‌رود ذیل این دفاتر کارگروه‌های دانشجویی و استادان وجود داشته باشند تا نظام موضوعات مرتبط در این راستا طراحی و کار شود.
دوستار تبیین کرد: حفظ این وحدت برای استمرار نظام جمهوری اسلامی ضروری است.


وی از کارکنان، استادان و دانشجویان خواست تا با فعالیت در دفتر تقریب مذاهب در این زمینه هم‌افزایی داشته باشند/