سه‌شنبه , فوریه 7 2023
آخرین خبرها
واکنش سردار دهقان به سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا؛

واکنش سردار دهقان به سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا؛

بازدیدها: 5

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از ایسنا،مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی گفت: ما به رئیس‌جمهور آمریکا ترامپ می‌گوییم بازی کردن با دم شیر پیامد میمونی برای تو ندارد. سردار حسین دهقان در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح همدان با گرامیداشت یادو خاطره شهدای گلگون‌کفن این دیار اظهار داشت: امروز حضور همه شهدای این دیار را احساس کرده و در سایه‌سار عظمت روحی آنها، احساس عزت و غرور می‌کنیم.
وی افزود: همدان از منظر تمدنی بر تارک تاریخ و تمدن ایران می‌درخشد چراکه در علم و جهاد، عرفان، فقاهت و علوم سرآمد است و در دوران جدید نیز همدان را به بزرگانی مانند شهید مدنی(ره)، شهید همدانی، شهید سلگی و شهید چیت‌سازیان  می‌شناسیم.
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی خطاب به پاسداران آموزشگاه تربیت مربی قدس نزسا و جایگاه مهم و خطیر آنها افزود: در چهره تک‌تک شما عزیزان می‌توان چهره معصوم، صبور، مقاوم و شکست‌ناپذیریعنی چهره شهید حججی را دید و این بزرگترین سرمایه ما در عرصه دفاع از حریم کشور، حریم اهل بیت (ع) و غیره است.
وی با تأکید بر اینکه ما خود را سرباز می‌دانیم چراکه سربازی زیبنده‌ترین و بالاترین عنوانی است که برای خود قائل هستیم عنوان کرد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز در وصیت‌نامه خود تأکید کردند از هیچ عنوانی برای مزار ایشان استفاده نکرده و تنها سرباز ولایت ذکر شود چرا که سربازی در جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین افتخار برای ماست.
دهقان بابیان اینکه نسل ما پرتوفیق‌ترین نسل بشر است که توانسته در مدت زمانی کوتاه، تحولات بزرگی که در جهان رخ‌داده است را تجربه کند عنوان کرد: ما در این دوران به چشم خود دیدیم افرادی که در مسیر طاغوت حرکت کرده و آن را انتخاب می‌کنند به چه سرنوشتی دچار می‌شوند؟ ما سرنوشت صدام، منافقین را دیدیم  و می بینیم  چگونه پایگاه‌های تمدنی غرب که نشسته بر ثروت‌های عظیم مادی هستند در حال لرزیدن است.
وی با اشاره به اینکه ما در این سال‌ها مشاهده کردیم چگونه جنگ اراده‌ها خود را به صحنه نبرد آورد  و دست پیروز را کسی انتخاب کرد که علم به زمان، ایمان  و هدف مقدسی دارد، ابراز کرد: در این جنگ طرف پیروز کسی است که به سلاح زمان‌شناسی، بصیرت، ایمان و وحدت مسلح است و نه‌تنها اتفاقات رخ داده سبب سستی او نمی‌شود بلکه عزم او را راسخ‌تر می‌کند.
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی بابیان اینکه در دوران ما عمل بیانگر صداقت، اراده، ایمان و داشتن هدفی بالاست تشریح کرد: در این دوران حرف باید جای خود را به عمل بدهد وگرنه مدعیان بدون عزم و اراده باید از این صحنه خارج می‌شدند.
وی دوران دفاع مقدس را عرصه آزمونی بزرگ برای ملت ایران و دنیا برشمرد و اظهار داشت: صدام به ابزاری در دست دشمنان این ملت تبدیل شد دشمنانی که آمریکا در راس آنها قرار داشت.
دهقان بابیان اینکه انقلاب بزرگ‌ترین ضربه تاریخی را به آمریکا وارد کرده است تأکید کرد: انقلاب اسلامی حضور آمریکا در منطقه و دفاع از رژیم اشغالگر قدس را نامشروع عنوان کرد و عرصه جدیدی را به روی ملت‌های جهان گشود که در آن می‌توانستند خارج از سلطه نظام سلطه زندگی عزتمندانه داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی سبب شد نظام‌های پوسیده وابسته به دنیای غرب احساس تزلزل کنند موضوعی که می‌توان آن را با آنچه که در ابتدای ظهور اسلام رخ داد مقایسه کرد، عنوان کرد: یکی از مسئولان رژیم صهیونیستی گفته است وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد لرزه بر اندام ما افتاد چراکه اسلام پا به عرصه سیاسی و اجتماعی گذاشت.
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی بابیان اینکه در جنگ هشت‌ساله تمام جبهه کفر از اروپای غربی و شرقی گرفته تا شوروی و آمریکا صدام را حمایت کرده و او نیز به‌عنوان نماینده این جریان به جنگ با ایران آمده بود، تصریح کرد: ما در دوران دفاع مقدس سلاح‌های روسی، فرانسوی، آلمانی و حتی یوگسلاوی را در دست صدام می‌دیدیم که علیه ملت ایران به کار گرفته می‌شد.
 وی افزود: ملت ما با تکیه‌بر خداباوری، با ایمان به پیروزی و با رهبری امام(ره) جنگ خود را بر مبنای عقلانیت و تدبیر پیش برد و توانست پیروزی را در آغوش بگیرد به همین دلیل است که این روزها مسائلی مانند اینکه چه کسانی وارد عرصه دفاع شدند؟ چه اهدافی را دنبال می‌کردند؟ و چه چیزی عامل قدرت آنها بود که توانستند در مقابل چنین دشمنی بایستند؟ باید بازخوانی شده و گرامی داشته شود.
دهقان تأکید کرد: اگر مسئله دفاع مقدس را درست بازخوانی کنیم متوجه می‌شویم عرصه دفاع پایانی ندارد و تا آنجا که نظام اسلامی ما بر اصول و پایه‌های اساسی خود پایداری کرده و بر آنها اصرار می‌ورزد این دفاع نیز ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: دشمنان دست از سرما برنمی‌دارند چراکه همان‌گونه که ما می‌خواهیم آنها تسلیم خواسته ما شوند آنها نیز چنین مطلبی را از ما طلب می‌کنند اما حاشا که ملت ایران در برابر خواست آنها سر فرود آورد و ظلم آنها را بپذیرد.
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی با اشاره به رهبری حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا و اشراف ایشان به مسائل و عرصه‌های مختلف اظهار داشت: ایشان با کلام خود دنیا را متحول کرده، جوامع را تحت تأثیر قرار داده، به آنها جهت و قدرت می‌بخشد و آنها را آماده قدرت افکنی می‌کند.
وی بابیان اینکه ما نمی‌توانیم واقعیاتی مانند اینکه دشمنان چه شرایطی سختی را بر ما تحمیل کرده است را  را نادیده بگیریم، گفت: امروز کسی رئیس‌جمهور آمریکاست که حاضر است برای سلطه‌طلبی و ماندگاری خود، جامعه خود را به فنا بکشاند، کسی که یک آنارشیست به تمام معنی است، فردی که با این کار خود نه‌تنها مردم آمریکا را به منجلاب کشیده بلکه غرب را با بحران روبه‌رو کرده است.
دهقان افزود: ترامپ در نهایت بی‌شرمی در سازمان ملل حضور یافته و از دستور خود برای ترور سردار سلیمانی می‌گوید؛ چگونه ممکن است یک فرد که ادعای حقوق بشر و رهبری جهانی را دارد به ترور شهید سلیمانی افتخار کند و این را افتخاری و امتیازی برای خود در انتخابات ریاست جمهوری امریکا بداند؟
 وی با بیان اینکه دنیا به چه نقطه‌ای از سقوط اخلاقی و پوچی رسیده که شاهد چنین رفتارهایی در جهان است گفت: دنیا هیچ‌گاه چنین ذلت و خفتی را نمی‌پذیرد.
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی با تشریح نقش و مسئولیت تاریخی ملت ایران برای مقابله با استکبار جهانی عنوان کرد: در میان ملت ما بسیجیان، ارتشیان و سپاهیان ما پیشانی مبارزه  و جهاد هستند.
وی تکیه‌بر حضور همگانی مردم در عرصه‌های مختلف و اتکا به توانایی داخل را مهم‌ترین عامل موفقیت کشور برشمرد و تصریح کرد: تبعیت از رهبری و بصیرت از دیگر عوامل موفقیت ملت ایران است.
دهقان گفت: امروز به آنچه بیش از همه احتیاج داریم حضور آگاهانه همراه باایمان و عمل صالح است چراکه امروز دوران بحران بوده و باید بدانیم سختی‌هاست که جوهر انسان را به نمایش می‌گذارد وگرنه در شرایط عادی همه خوبند و می‌توانند کارهایی انجام دهند.
 وی با تأکید بر این‌که ملت ما مرد عمل است و نظامیان ما نیز این‌گونه هستند عنوان کرد: آحادملت و نظامیان ما خطرات را به جان پذیرفته و در این راه ایثار و فداکاری می‌کنند. نظامیان مابرای ملت خود ارزش قائل‌اند و از همه چیز خود می‌گذرند بنابراین اگر توکل به خدا و ایمان به نصرت الهی داشته باشیم همه سنگرهای دشمن قابل فتح است.
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی بابیان اینکه ملت ایران توانست گسترده‌ترین و بزرگ‌ترین جنگ را مدیریت کرده و در این میدان بماند افزود: چنین ملتی می‌تواند در دیگر میدان‌های نبرد مانند عرصه فرهنگی و اقتصادی و گردنه‌هایی که در مقابل دارد قرار گیرد و با مشکلات مقابله کند به‌شرط آنکه عمل مؤمنانه، ایمان، حضور عالمانه، امید به نصرت الهی و تبعیت بی‌چون‌وچرا از رهبری را که سبب قدرت و عزت ملت است در نظر داشته باشد.
وی خطاب به رزمندگان همدانی عنوان کرد: بچه‌های همدان سپاهیان، بسیجیان و ارتشیان ما در همدان خود را بیان و ترجمه “آب هرگز نمی‌میرد” می‌دانند؛  شهید سالگی گمنامانه، بدون ادعا، خالصانه و برای حفظ منافع مردم مبارزه کرد درحالی‌که دو پای خود را در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تقدیم اسلام کرده بود.
دهقان افزود: اگر کسی در این مسیر حرکت کرده، استوار قدم بردارد و با گمنامی درراه رضای خدا حرکت کند، خدای متعال بلندترین نام‌ها را به او داده و چنین فردی را تبدیل به اسوه و الگوی یک جامعه می‌کند.
 وی با اشاره به مشکلات کنونی جامعه نیز بیان کرد: چرا جامعه ما باید از بیکاری و جوانان ما از نبود شغل رنج ببرند؟ چرا باید تورم افسار گسیخته سبب رنج جامعه شود؟ چرا باید هرروز شاهد مظاهری از فساد در جامعه باشیم؟ چرا باید مردم احساس کنند که رهاشدگی در جامعه است؟
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی تصریح کرد: این‌گونه مسائل زیبنده جامعه و ملتی که توانسته چنین مشکلاتی را پشت سر بگذارد نیست و این مشکلات قابل‌حل است بنابراین کافی است مسئولیت پذیرفته و مردم را به صحنه بیاوریم.
 وی با اشاره به اینکه مسئله کرونا و مقابله با آن مسئله کوچکی نیست چراکه دنیا در مقابل این ویروس، کوچک جلوه کرد ابراز کرد: ملت ما توانست در برابر این بیماری بایستد و آن را مدیریت کند همان‌گونه که مسائلی مانند زلزله را مدیریت کرد.
دهقان با بیان اینکه اگر امید ما به کسی جر خدا و تکیه ما جز به ملت نباشد می‌توانیم مشکلات را حل کنیم تأکید کرد: برای حل این مشکلات ما به حضور همه‌جانبه مردم در عرصه‌های مختلف جامعه نیاز داریم بنابراین باید مانند دفاع مقدس همه شکل‌های دفاع در مقابل همه شکل‌های تهاجم دشمن شکل بگیرد.
 وی مطرح کرد: امروز در درون خود آمریکا هرروز یک اختلاف رخ می‌دهد و افرادی مانند جان بولتون که پیش‌ازاین سیاست‌گذاری آمریکا را بر عهده داشتند حرف‌هایشان نتیجه معکوس می‌دهد.
مشاوره فرمانده معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی عنوان کرد: آنها گمان می‌کردند اگر آمریکا از برجام خارج شود می‌توانند ظرف سه ماه سبب فروپاشی اقتصادجامعه ایران شده و با ایجاد نارضایتی در مردم  و آشوب فراگیر به اهداف خود برسند اما ما به رئیس‌جمهور آمریکا ترامپ می‌گوییم بازی کردن با دم شیر پیامد میمونی برای تو ندارد.
 وی درباره طرح شوم عادی‌سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: بسیج کشورهای مرتجع منطقه برای کمک به رژیم صهیونیستی آرمان‌های فلسطین را از بین نمی‌برد و اقدام رهبر ۴کشور بی‌هویت برای بستن قرار داد صلح  نیز سبب تأمین امنیت برای این رژیم نمی‌شود.
دهقان تصریح کرد: این اقدام  تنها سبب می‌شود خشم ملت‌های عرب و مسلمان بیشتر شود به‌گونه‌ای که همه بازیگران این صحنه را از اقدامات خود پشیمان کند.
 وی عنوان کرد: آمریکا درس‌های بسیار بزرگی از دفاع مقدس ما آموخته است اما شاید اشتباه کرده و بخواهد عرصه جدیدی علیه ملت ایران ایجاد کند اما باید بداند هر اقدامی از سوی آنها با پاسخ قاطع و پشیمان‌کننده از سوی ملت ایران روبه‌رو خواهد شد.