شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها
پس از احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و دانشکده پزشکی صورت می‌گیرد؛<br>ادامه تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای احداث بیمارستان‌های جایگزین رازی و شفا رشت

پس از احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و دانشکده پزشکی صورت می‌گیرد؛
ادامه تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای احداث بیمارستان‌های جایگزین رازی و شفا رشت

بازدیدها: 20

دانشگاه علوم پزشکی گیلان درصدد است پس از آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و دانشکده پزشکی با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه، فرایند احداث بیمارستان‌های جایگزین رازی و شفا را نیز با مشارکت سازمان صنایع دفاع، عملیاتی کند.

به گزارش پایگاه خبری رایان خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا)، بیمارستان‌های رشت از جمله فرسوده‌ترین بیمارستان‌های کشور هستند که طی سال‌های اخیر ، تجدید بنای آن‌ها با ممارست و پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دستور کار قرارگرفته است.
احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و همچنین احداث دانشکده پزشکی در سایت لاکان رشت پس از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه از جمله اقداماتی بوده که در اوج کرونا با تلاش‌ها و ممارست بی‌وقفه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغازشده و هم‌اکنون نیز فرایند احداث آن در دستور کار قرار دارد.
علاوه بر احداث بیمارستان جایگزین پورسینا و دانشکده پزشکی در سایت لاکان رشت، دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تلاش است تا در ادامه توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، دو بیمارستان فرسوده فعلی شهر رشت ( بیمارستان رازی و شفا) را نیز تجدید بنا کند.
پیش از ظهر امروز، دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان، با حضور در سازمان برنامه‌وبودجه ، با دکتر ایرج دریا لعل- رئیس امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه‌وبودجه کشور، دیدار و در خصوص تخصیص منابع لازم جهت آغاز عملیات اجرایی دو بیمارستان جایگزین رازی و شفای رشت رایزنی کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین ضمن دیدار با مهندس نوری خواه از مسئولان امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه‌وبودجه کشور ، خواستار تلاش و مساعدت این سازمان در اجرای طرح‌های سلامت‌محور در گیلان شد.
گفتنی است در دیدارهای امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مسئولان سازمان برنامه‌وبودجه کشور، مهندس جبار کوچکی نژاد – عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی، مهندس امیر ساکی – مدیرکل دفتر منابع توسعه فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین تعدادی از مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز حضور داشتند.

پی نوشت: احداث دو بیمارستان جایگزین شفا و رازی رشت طی امضای تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با سازمان صنایع دفاع در دستور کار قرارگرفته و موجب امیدواری مردم، مسئولین و همچنین کادر درمان شده است.
دانشگاه علوم پزشکی گیلان درصدد است تا با استفاده از ظرفیت‌های قانون بودجه و توانمندی شرکت‌های زیرمجموعه سازمان صنایع دفاع، اهداف درمانی استان را در کوتاه‌ترین زمان و با بهترین کیفیت برای مردم استان به ارمغان آورد.