شنبه , دسامبر 3 2022
آخرین خبرها

۶۸ درصد مردم شرکت کننده انتخابات ریاست جمهوری در گیلان به آیت الله رییسی رای دادند۸ تیر ۱۴۰۱

بازدیدها: 11

۶۸ درصد مردم شرکت کننده انتخابات ریاست جمهوری در گیلان به آیت الله رییسی رای دادند۸ تیر ۱۴۰۱

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در همایش نگاهی به عملکرد یک ساله دولت مردمی که با حضور مسئولان استانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد، اظهار داشت: فعالان عرصه انتخابات در ستادهای مردمی، در شرایطی دشوار انتخابات را دنبال کردند تا عرصه برای نقش‌آفرینی مردم فراهم شود.

دکتر محمد دوستار با بیان اینکه ۵۸ درصد مردم استان گیلان در انتخابات شرکت داشتند و ۶۸ درصد رأی‌دهندگان نیز به آیت‌الله رییسی رأی دادند، تصریح کرد: یکی از فاکتورهای اساسی و اثرگذار در تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی و استکبار جهانی نسبت به جمهوری اسلامی ایران، میزان مشارکت سیاسی مردم است، که اوج مشارکت سیاسی در انتخابات تبلور پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه هر چقدر میزان خدمات‌دهی دولت به مردم در عمل بیشتر باشد، پیوند نظام و مردم و اعتماد ایجاد شده بیشتر می‌شود افزود: مهم‌ترین سرمایه هر کشور اعتماد عمومی مردم به نظام سیاسی آن کشور است که از این سرمایه به سرمایه اجتماعی نام برده می‌شود و هدف جهاد تبیین نیز اکنون کمک به جلب اعتماد مردم از طریق بیان دستاوردهای نظام است.

دوستار با اشاره به اینکه یک سال از انتخاباب دولت سیزدهم و ۱۰ ماه از استقرار آن می‌گذرد و در این مدت کوتاه شاهد اقدامات زیربنایی و اساسی در حوزه‌های مختلف بخصوص ساماندهی اقتصادی هستیم، اما هجمه‌های سنگین علیه دولت مردمی هم شود، گفت: حمایت‌ها و گفتمان‌ها در خصوص دولت ناچیز بوده و این ضعف ما است که باید شبکه گفتمانی قوی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان تاکید کرد: باید در راستای حفظ انسجام و ایجاد شبکه گفتمانی از طریق جهاد تبیین اقدام شود.وی با اشاره به اهمیت حضور رسانه‌ها و اساتید در جهاد تبیین ابراز داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با تمام ظرفیت‌های خود برای این حرکت اعلام آمادگی کرده است از طرفی نقش رسانه‌ها، صاحبان تریبون و اساتید دانشگاه‌ها هم در این عرصه بسیار اساسی و حائز اهمیت بسیار است.

دوستار تاکید کرد: در استان گیلان با ایجاد همدلی و وحدت بین نیروهای اثرگذار و فعالان فرهنگی و اجتماعی و با رویکرد شایسته سالاری و مدیرت جهادی می توان به دستاوردهای بزرگی دست یافت/