پنج‌شنبه , دسامبر 1 2022
آخرین خبرها

🔻فرماندار تالش :توسعه عتبات عالیات نیازمند همدلی و همافزایی در مردم است

بازدیدها: 5

🔹فرماندار تالش در جلسه ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و اربعین حسینی گفت: هرچیزی که رنگ بوی الهی می‌ گیرد با جاودانگی عجین می‌شود ، امام حسین در دهه ۶۰ در کربلا قله هایی از فضایل و ارزش‌ها رو خلق کردند ، بطوریکه این فضایل بر ای همیشه بر پیکره تشنه بشریت جاری شده و قلبها و دل‌های عاشقان را تسخیر کرده است.

🔹به گزارش رایان خبر به نقل از روابط عمومی فرمانداری تالش ، مهندس کیا عاشوری در جلسه ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات و اربعین حسینی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر نورزاد امام جمعه شهرستان ، مجید دهندو رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات و عالیات استان گیلان ،امام‌جمعه بخش کرگانرود و مسئولین ذیربط در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به زبانزد بودن میهمان نوازی مردم تالش گفت : تالشی ها در اخلاق و عطوفت و مهربانی زبانزدبوده و در کمک به ستاد عتبات عالیات بوظیفه خود اشنا هستند ، مردم تالش در زمان کرونا تمام قد با خیرات خود همدلی و همبستگی خود را نشان داده اند و در امر توسعه ستاد عتبات عالیات به ایجاد یک همدلی و هم افزایی ووحدت در میان مردم نیاز است.

🔹وی با اشاره به نبود مولفه ای برای قرارگاه فرهنگی در شهرستان و درخواست به ایجاد ان قرارگاه در تالش از همه بخشداران، شهرداران و مدیران ادارات خواست تا در تشکیل جبهه و قرارگاه فرهنگی فعال بوده و با ایجاد برنامه های خوب برای نسل جوان و نوجوان تاثیرگذار باشند.

🔹فرماندار تالش گفت: مراسم اربعین حسینی (ع) از مولفه های مهم به شمارمی رود که از هیچ تلاشی برای برگزاری پرشور آن نباید دریغ داشت.

🔹نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد: تجمع خود جوش مردم در دهه محرم و اربعین حسینی (ع) سبب انتقال فرهنگ اسلامی در بین سایر انسان ها می شود.

🔹وی با اشاره به ایجاد موکبها در بخش های مختلف شهرستان تالش درایام اربعین حسینی،  فعالیت موکب داران را جلوه دلدادگی به فرهنگ عاشورایی دانسته و استمرار این حرکت را زمینه‌ساز ترویج فرهنگ عاشورایی عنوان کرد

🔹مهندس عاشوری ادامه داد : وظیفه ما استفاده از ظرفیت های دهه محرم و اربعین در زنده نگه داشتن این حرکت عظیم و پیاده کردن اسلام ناب بخصوص برای نسل نوجوان و جوان که استنباط و درک واقعی از اسلام ناب ندارند ، است.